Aplikacja Naklejek-Tatuaży

 

Zaraz po rozpakowaniu naklejki należy rozwinąć ją kolorową częścią do góry na uprzednio przygotowanej gładkiej, suchej powierzchni bądź na miękkim i równym materiale. Gdy składa się ona z kilku części rozwijamy wszystkie elementy i sprawdzamy, czy naklejka nie posiada żadnych wad produkcyjnych. Następnie zwijamy naklejką i odkładamy w bezpieczne miejsce.

W celu montażu naklejki – tatuażu o dużych wymiarach i składających się z kilku części, zachęcamy do skorzystania z usługi fachowca. Jeśli nie mamy doświadczenia istnieje ryzyko uszkodzenia naklejki lub niedokładnej aplikacji.

 

Informacje o materiale:

Naklejki, zarówno te drukowane jaki i wycinane z kolorowej folii, produkowane są na folia samoprzylepnej matowej - wysokiej jakości, którą zapewnia największy europejski producent folii do zadruku niemiecka firma Oracal. Warstwę kleju zabezpiecza papier silikonowy usuwany podczas aplikacji.

Naklejki kolorowe cięte po obrysie są drukowane na białej folii matowej na najwyżej klasy drukarkach HP farbami latexowymi. Dzięki nowoczesnej technologii HP wydruki są zdrowe i można je bezpiecznie aplikować w każdym pomieszczeniu domowym.

Naklejki dekoracyjne na szkło są przygotowane na folii polimerycznej, półprzezroczystej, imitującej piaskowanie szkła, której dostawcą jest również firma Oracal.

Naklejki – tatuaże oraz naklejki na foli półprzezroczystej są wycinane z największą precyzją metodą ploterową na wysokiej klasy maszynie wg wybranego przez Państwa wzoru w podanych wymiarach.

 

Przyrządy niezbędne podczas montażu:

Naklejka - tatuaż, miarka, sucha - delikatna ściereczka lub papier kuchenny lub miękka gąbka.

 

Instrukcja montażu:

I. Przygotowanie ściany

  1. Ściana, na której ma zostać umieszczona naklejka powinna być płaska oraz dodatkowo wygładzona w celu pozbycia się wszelkich nierówności. Należy pamiętać, że im gładsza będzie powierzchnia ściany, tym lepiej będzie się trzymała naklejka. Naklejka nie będzie dobrze się trzymała na ścianach nierównych: z łuszczącą się farbą lub pękającym tynkiem.

  2. Powierzchnia, na której ma zostać przyklejona naklejka musi być czysta i sucha. Ściana nie może być świeżo pomalowana ani otynkowana, powinno odczekać się aż powierzchnia ściany będzie zupełnie sucha – najlepiej około 10-14 dni.

  3. Aby naklejka była położona na ścianie w odpowiedni sposób dobrze jest wcześniej zaznaczyć na ścianie np. ołówkiem, miejsce w którym chcemy ją zaaplikować. W tym celu można użyć np. miarki.

 

II. Etap klejenia

Podczas kładzenia naklejki o dużych rozmiarach lub składającej się z kilku części najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty, jeśli jednak zdecydujesz się wyklejać we własnym zakresie koniecznie zadbaj o obecność pomocnika. Mniejsze motywy spokojnie wykleją Państwo samodzielnie stosując się do naszych porad.

1.Naklejka jest złożona z trzech warstw:

- papieru podkładowego/podkładu – zabezpieczającego klej na naklejce,

- naklejki/motywu/wzoru - który będzie aplikowany na ścianę lub inną powierzchnię,

- papieru transportowego z lekkim klejem - który ułatwia przeniesienie naklejki na wybraną powierzchnie.

2. Rozłóż naklejkę na gładkiej przestronnej powierzchni – najlepiej na czystym, suchym materiale (gazety itd.) naklejka musi być rozłożona na całej powierzchni. Miękką ściereczką lub zwiniętym papierowym ręcznikiem kuchennym lub gąbką dociskamy motyw do papieru transportowego na całej jego powierzchni.

3. Przykładamy motyw do ściany i zaznaczamy miejsce, w którym będziemy go naklejać. Najlepiej zrobić to przed zdjęciem papieru podkładowego, odklejenie naklejki ze ściany i ponowna jej aplikacja może spowodować utratę jej właściwości klejących.

4. Odwijamy niewielki kawałek papieru podkładowego z tyłu naklejki. Odklejając go należy zachować ostrożność i sprawdzić czy w trakcie odklejania wzór pozostaje na papierze transportowym. Jeżeli naklejka pozostaje na podkładzie należy przykleić ponownie ten fragment podkładu i docisnąć naklejkę do papieru transportowego. W przypadku małych motywów można odkleić całą powierzchnie papieru podkładowego, przy większych motywach zaleca się odklejać go etapami w tracie aplikacji na ścianę.

5. Przyklej naklejkę z papierem transportowym do ściany – naklejanie zacznij od góry. Stopniowo od góry dociskamy naklejkę do podłoża – dociskamy delikatnie miękką ściereczką lub papierem. Przy dużych motywach, przy których została odklejona tylko część podkładu, powoli w miarę postępu aplikacji naklejki, odklejamy pozostałą część papieru podkładowego – jednocześnie dociskając motyw z papierem transportowym do powierzchni.

6. Zdejmij papier transportowy. Po przyklejeniu całego motywu wraz z papierem transportowym na powierzchnię, należy odkleić papier, tak aby naklejka pozostała na ścianie. Jeżeli motyw będzie odklejał się wraz z papierem należy ponownie docisnąć go do ściany i spróbować odkleić raz jeszcze.

7. Przyciskamy naklejoną już naklejkę do ściany, wygładzamy - co pomaga lepiej przylgnąć do powierzchni i usunąć pęcherzyki powietrza.

Koszyk  

(empty)
Advertising

Nowe produkty

No new products at this time